
Spawarka inwertorowa Weldman ARC 203 wykonana w technologii IGBT do spawania elektrodami otulonymi prądem stałym (DC).
Przeznaczona do spawania elektrodami rutylowymi i zasadowymi do 4 mm różnych gatunków stali (niskowęglowej, niskostopowej, nierdzewnej itp.) oraz żeliwa.
Spawarka posiada cyfrowy wyświetlacz prądu spawania, wyposażony w prosty system lampek. Diody LED na przednim panelu informują o podłączeniu do zasilania (zielona dioda) lub o wyłączeniu z powodu przeciążenia (czerwona dioda).
Urządzenie wyposażone jest w elektronicznie sterowaną płynną regulację prądu spawania oraz specjalne zabezpieczenie sprzętu przed przeciążeniem (nadnapięciowe, podnapięciowe, przeciążeniowe i nadprądowe).
Spawarka posiada funkcje ułatwiające spawanie:
- HOT START (gorący start): zwiększa prąd spawania przy zajarzaniu łuku celem ułatwienia zapłonu elektrody.
- ARC FORCE (dynamika łuku): skraca długość łuku podczas zwiększania prądu spawania optymalizując przenoszenie kropli roztopionej elektrody na spawany materiał, zapobiegając wygaszeniu łuku podczas zetknięcia elektrody ze spawanym materiałem.
- ANTI STICK: ogranicza prąd spawania zapobiegając przyklejaniu się elektrody do spawanego materiał.
Mała i lekka konstrukcja sprawia, że spawarka ma zastosowanie w półprofesjonalnych pracach naprawczych w warunkach warsztatowych jaki i w pracach wykonywanych w terenie.
Spawarka na wyposażeniu posiada:
• przewód 2m z uchwytem elektrody 200A (DX50)
• przewód 1,6m z zaciskiem masy 300A (DX50)
• maska spawalnicza
• przewód zasilający 2m z wtyczką 230V
Dla tego produktu nie napisano jeszcze opinii!
Napisz opinięWłaściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.
sklep@spawalnicze.net.pl
